המלצות

לקוחות
 
 
זכינו בשני בודקי תוכנה מצוינים שתורמים ומביאים ערך משמעותי

חטיבת מעגלים מודפסים באורבוטק קלטה בהצלחה 2 בוגרים של התכנית במהלך 2018 ואנו מצפים להצלחות נוספות בעתיד. 

 

השותפות עם אסתר בשלבי הגיוס ובהמשך בליווי תוך כדי העבודה הם בעלי ערך רב.
 
זכינו בשני בודקי תוכנה מצוינים שתורמים ומביאים ערך משמעותי מול לקוח הקצה, באתרי לקוח בסין ובטאיוואן.
 
שילוב מגוון בצוותי העבודה מייצר דינמיקה של סבלנות, הקשבה, מיקוד ומקצוענות של העובדים והמנהלים.
 
יישר כוח!
 
שני טוביה, סמנ"כלית משאבי אנוש, חטיבת מעגלים מודפסים, אורבוטק
 
 
נועם הינו סיפור הצלחה של השתלבות בסביבת עבודה רגילה תוך הפקת רווח הדדי.
"נועם התחיל לעבוד בקווליטסט בפרויקט ורפיקציה בחברה ביטחונית. נועם התגלה כבעל גרף לימוד מהיר ויכולת ריכוז והשקעה גבוהים . למרות החששות בהתחלה לא גילה בעיות הסתגלות והתחבר לצוות במהירות.בהתחלה היה לנועם קצת קושי עם סביבת עבודה משתנה, אך לאחר שיחה בינינו נפתרה הבעיה. תיאום ציפיות מראש והסבר מפורט של מה הולך לקרות הוריד את מפלס החששות ומאז ניתן לומר שמצאנו  את "דרך המלך".

כיום נועם סיים פרויקט הראשון ועבר לפרויקט חדש, בשני הפרויקטים הצליח להשתלב במהירות רבה,התוצרים שלו הינם באיכות גבוהה ומוסר העבודה של נועם מהגבוהים שנתקלתי בהם. 

לדעתי נועם הינו סיפור הצלחה של השתלבות בסביבת עבודה רגילה תוך הפקת רווח הדדי."

 

אורן גולומביק - מנהל פרויקטי QA
קווליטסט

 

כיום דרור עובד בצורה עצמאית, מקבל אחריות מרובה על נושאים שונים
"דרור בחור נבון, ניחן בטוב לב ובעזרה לזולת, שקדן ,קפדן, חרוץ ותמיד יעזור עם חיוך (גם שקשה)..

הגיע אלינו בסיום הקורס, עם הרבה סייגים וחששות...אך עם הזמן דרור למד את העבודה והתאקלם בצורה טובה ומהירה במחלקה.

כיום לאחר כ- 6 חודשים דרור עובד בצורה עצמאית, מקבל אחריות מרובה על נושאים שונים, כגון כתיבת מסמכי בדיקות, בדיקת תכונות חדשות לפני עליית גרסא ובדיקת המוצר לאחר עליית גרסא ומבצע את העבודה בצורה מדויקת ומקצועית


 
יישר כוח!

Yaron Wygas - NO PROBLEM

 
אני מאוד מקווה שחברות/פרויקטים נוספים ייפתחו את דלתותיהם בפני אתגרים חדשים ויתנו צ'אנס אמיתי לבוגרי AQA להשתלב בתחומי הבדיקות בחברה
"ז' הצטרף לצוות QA לאחר שסיים קורס בדיקות בסיסי בהנהלת אסתר צבר. תהליך הקליטה שלו היה מלווה בחששות ובאי וודאות, אך כבר אחרי מספר שבועות הבנו שיש לנו אוצר אמיתי ביד.

הוא התחיל להשתלב יפה מאוד בצוות וכבר לאחר מספר שבועות התחיל להריץ את הבדיקות הראשונות שלו על המערכת. הבאגים לא איחרו להגיע ולאחר מספר חודשים הוא קיבל אחריות מלאה על חלק לא קטן במערכת, שדרש הכרת מערכת ברמה הפונקציונאלית, הכרת תהליכים וקריאת מסמכי בדיקות.

כיום, לאחר הכרות של למעלה משנה, אני יכול להגיד ששילובו בפרויקט תרם המון לשני הצדדים, הוא נראה מאוד מאושר, הוא משקיע את כולו בעבודה ומשתדל להשתפר כל הזמן והצוות רואה בו כחלק בלתי נפרד מהפרויקט.

אני מאוד מקווה שחברות/פרויקטים נוספים ייפתחו את דלתותיהם בפני אתגרים חדשים ויתנו צ'אנס אמיתי לבוגרי AQA להשתלב בתחומי הבדיקות בחברה ובדרך זו ולהיחשף לחוויה הזו של עבודה משותפת עם אנשים בעלי תסמונת אספרגר שעוד לא אמרו את מילתם האחרונה."

 
מיכאל סוקולסקי, מנהל בדיקות – קווליטסט

 

 
 


We are very pleased to have E. in our team
"E. is working in the Press S/W CPD as a testing engineer for almost six months. When I first met E. in the job interview I was impressed from his maturity (he is only 20 years old) and the way he thinks.

E. steps into his role very quickly, learning the press, S/W and the testing methodologies and looks like he is on the right path. The most amazing thing is to see that his “heart is in the right place”, which means that he is very care about his responsibilities, the projects and Indigo (such engagement is not so trivial from new employee)!

E. is very clever, dedicated, and professional with very good interpersonal relationship; the entire team loves him and helps him as much as we can (same as we do for everyone). Such attitude with his professional capabilities helps him and us in the daily work, E. already has his own areas of responsibilities which seems to fulfill him.

2 weeks ago after a successful milestone in his project I gave him an award (voucher) which made him of course very happy.

I must say that his syndrome isn’t felt in our daily work or not add any complex for his Team Leader to direct the tasks to the team, I mention it since we got few warnings about it from Ester.

We are very pleased to have E. in our team and looking forward to keep track his progress."

 

Avichai Argaman – Group Manager at HP Indigo

 


I wouldn't hesitate to recommend working with AQA graduates
Amit joined our startup, Parko, at an eventful time leading up to our launch. Very quickly he got up to speed & grasped all the functionality of the app. It came very naturally to him & he connected effortlessly with our mission. Soon he had several detailed testing documents prepared & was diligently testing according to his testing plans

He's extremely reliable, punctual & thorough in his work

But perhaps his most positive quality is his special personality. We enjoy the extra "spice" that he adds to the team & his unique sense of humour that makes him very lovable

Based on my experience with Amit, I wouldn't hesitate to recommend working with AQA graduates

 
Tomer Neu-Ner - CEO at Parko
 ת' מאפשר לנו לקבל איכות בבדיקות אבל לא פחות חשוב מאפשר לנו לתרום לקהילה
"ת' הצטרף לקבוצה לאחר שעבר קורס בדיקות וללא ניסיון מקדים. למרות הליווי המקצועי והמסור של אסתר צבר בהשתלבות ת' בקבוצה, ההתחלה הייתה מלאה חששות מה שהוכח כלא מוצדק בהמשך. ת' החל לעבוד בצוות מצומצם והוצמד לו ראש צוות שליווה אותו בלמידה של המוצרים שלנו. הספיקו לנו מספר ימים בכדי להבין שת' בחור מוכשר, לומד מהר ויסודי. איכות ההרצה של תסריטי הבדיקות, אופן דיווח התקלות והדוחות שסופקו ע"י ת' הוכיחו מעל לכל ספק את המקצועיות שלו. אנשים בסביבת הקבוצה התרשמו מאוד מכישוריו.

בתחילה ת' הריץ תסריטי בדיקות הדורשים ירידה לפרטים קטנים, ממשק משתמש, טבלאות וגרפים. כיום ת' עובד על כל מגוון תסריטי הבדיקות שלנו ומיום ליום רמת בקיאותו במוצרים עולה. אפשר לומר שת' שווה בין שווים והוא מסוגל לבצע כל משימה בתכנון והרצת בדיקות.

אלון משה ר"צ של ת' מרוצה מאוד: " לאחר תקופת התלמדות קצרה, ת' החל להריץ מסמכי בדיקות מורכבים שדורשים הסתכלות על המון טבלאות וגרפים ועריכת השוואות בניהם ובתחום זה התגלתה לראשונה הגדולה של ת'. המון סבלנות, הסתכלות על כל פרט ודקדקנות בלתי רגילה. אפשר לומר היום שת' מצא באגים שלא נמצאו בהרצות קודמות על ידי בודקים אחרים בצוות. ביום יום, ת' מאוד עצמאי בעבודה, מגיע מוקדם בבוקר מבצע את עבודתו ללא הסחות דעת וללא הפרעות אחרות."

גם מבחינה חברתית, אנו רואים שיפור מתמיד של ת' בהשתלבות בקבוצה.
ת' מאפשר לנו לקבל איכות בבדיקות אבל לא פחות חשוב מאפשר לנו לתרום לקהילה."

 
יגאל לוי , ראש תחום בדיקות – קודאק
 
 


הוא בודק עצמאית מוצרים חדשים וכולם מרוצים מתרומתו לפיתוח ולהצלחת הגרסאות
א' הצטרף למסלול ההמראה המיועד לתת צ'אנס אמיתי לאנשים מאוכולוסיות מודרות ובפרט לאנשים עם מוגבלות.

הוא הצטרף לקבוצת הבדיקות לאחר שעבר קורס בדיקות וללא ניסיון מקדים והיה מעט חסר ביטחון. מהר מאד הוא התבלט לטובה הן בהרצת בדיקות והן בכתיבת מסמכי בדיקה. מהר מאד היווה סמכות מקצועית לאנשים מנוסים יותר בצוות.

הוא מאד טכנולוגי ונכנס במהירות למוצרים חדשים וסביבות חדשות (מובייל, סביבות בדיקה שונות, מערכות הפעלה מגוונות וכו'). הוא יסודי ומקצועי וצוותי הפיתוח אוהבים לעבוד מולו ומעריכים מאד את חוות דעתו.

יחד עם זאת, הוא מאד ביקורתי כלפי עצמו ויש צורך לחזק אותו ולבסס את בטחונו המקצועי. אנחנו עושים זאת בשמחה.

היום, לאחר שנתיים בחברה, הוא בודק עצמאית מוצר חדש וכולם מרוצים מתרומתו לפיתוח ולהצלחת הגרסאות.

 
אביטל ינובסקי – מנהלת "מסלול המראה להייטק" – ByThePeople

 


החוויה שלנו היא מאד חיובית מהשילוב של ישראל
ישראל מבצע בנייס בדיקות GUI  ידניות, הוא מאד רציני ודקדקן. הוא בחור מאד אינטליגנט, בוגר תואר שני וברור שסביבת ההייטק יותר תואמת את כישוריו מהסביבה הקודמת בה עבד. היתרון הבולט שלו הוא שהוא לא ביישן ויודע ללכת ל-R&D ולשבת עם כל מי שצריך בצורה עצמאית עד שנמצא פתרון לבאגים שהוא מוצא. הוא מקצועי מאד, חוקר לעומק כל בעייה ומציע פתרונות אלטרנטיבים. הוא מודע למגבלות שלו ומגיב טוב לפידבק ובגלל זה גם מאד חשוב לנו להציף את הפידבק אליו.

הוא מאד מקצועי והשתלב מאד יפה בצוות. רואים שעצם היותו בצוות מפתחת אצל שאר הבודקים סוג של סובלנות ואחריות כלפיו (מעין אחים בוגרים), הם תמיד ששים לעזור לו וחשוב להם ללמד אותו להשתלב היטב עם R&D אם זה ע"י שיטות עבודה מול המפתחים השונים, איך לכתוב מיילים אפקטיבים, איך לנסח את הבאגים כך שלא ידחו אותו וכו'.

בסה"כ אני חושבת שהחוויה שלנו היא מאד חיובית מהשילוב של ישראל, לא רק בפן המקצועי אלא ואולי בעיקר בפן החברתי.

 
ZOHAR NAOR - Business Applications QA Group Manager PQE
 
 


אנחנו מאד אוהבים את צליל ונראה לי, עם כל הצניעות, שקליטתו ראויה
"צליל החל את עבודתו אצלנו באביב 2010, במחלקת ה- QA. בחודשים הראשונים צליל עבד 6.5 שעות ביום בלבד, לאחר מכן הוסיף שעות, ועתה, לאחר שנה הוא נמצא במשרדינו בין 8 ל- 9 שעות כל יום.

צליל מקפיד על הגעה בזמן ומתייצב כל בוקר, בשמונה בבוקר, לעיתים מגיע ראשון ואף פותח את המשרדים. זמנו מוקדש נטו לעבודה
בתחום המקצועי, צליל נקלט במהירות ובקלות, מבין היטב את המתבקש ממנו, ואף יותר מכך, מבין את האפליקציה הכללית, שעליה עובדת כל החברה.
כעת, צליל אמון על הכנת הטסטים האוטומטיים שבודקים את התוכנה הנכתבת בבוקרו של יום, ונבדקת בלילו של אותו יום.
כבודק תוכנה, צליל מכין תסריטים אפשריים לבדיקה, ולאחר מכן הופך אותם לבדיקות מחשב/ מכונה אוטומטיות.
כאיש QA, צליל מוצא אצלנו הרבה באגים בתוכנה החדשה הנכתבת, ובכך ממלא את ייעודו על הצד הטוב ביותר.

גם בצד החברתי, צליל נקלט בצורה נהדרת. ביום הכיף לדרום, שכלל גם לינה במאהל פתוח, צליל השתתף וחווה, כמו כולם, חוויה ייחודית ומעניינת. צליל מקפיד להגיע לכל מסיבות החברה והאירועים השונים. לצליל חוש הומור מיוחד, ולעיתים אני נזקק לפרשנות נוספת על מנת להבין את השנינות וההומור שלו.

לאחר שנה איתנו, בשיחת הסיכום השנתית, צליל קיבל ציון טוב מאד על עבודתו, ובעקבות זאת תוספת נאה לשכרו.
אנחנו מאד אוהבים את צליל ונראה לי, עם כל הצניעות, שקליטתו ראויה!"

 
יהודה יובל – מנכ"ל טופטיקס

 


אחרים

"אסתר יקרה,
הוקרה גדולה על פעילותך. אמנם מדובר במיזם עסקי, אך השליחות שטמונה בו היא מבורכת, מועילה ותורמת לתחושת השייכות של בעלי התסמונת.
אולי שונים, אך שווים בכל הקשור ביעילותם, מסירותם, ותרומתם למקום העבודה".

 
אייל סבג


 


משתתפים

"כבוגרת הקורס השני לבדיקות תוכנה של חברת AQA שמיישמת את המודל של סונה בארץ אני מסכימה עם כל מילה שהוא כותב. אם הייתה לי ההכוונה והתמיכה שיש לי היום בעבודה לפני חמש עשרה שנים כשרק נכנסתי לשוק העבודה, היום הייתי יכולה להיות עם קריירה מוצלחת, ולא עדיין בתחילת דרכי המקצועית."

 
מתוך תגובה לכתבה ב"דה מרקר" במאי 2009– "שיטת ניהול מיוחדת לא רק לעובדים מיוחדים"

 אני לוקח בחשבון שאני עובד בחברה המיועדת לאנשי הספקטרום האוטיסטי, וזה תורם לי הרגשת ביטחון
"הקורס הכין אותי מבחינת ידע ומבחינת מיומנות לעבוד ביעילות. בעבודה קיבלו אותי מצוין. היום, אחרי יותר משנתיים, חוץ מהעובדה שאני עובד חצי משרה, וחוץ מהבדלים שנובעים משייכות ל-'ספקטרום אוטיסטי', אני מרגיש כמו עוד אחד בצוות. אני לוקח בחשבון שאני עובד בחברה המיועדת לאנשי הספקטרום האוטיסטי, וזה תורם לי הרגשת ביטחון. העבודה הזו היא הזדמנות לעבוד במקצוע ובמקום עבודה שלעולם לא הייתי יכול לקבל אם הייתי מנסה לבד."
 
מדברי בוגר הקורס הראשון
 
 


תפקידי בחברה ממלא חלק חשוב בחיי ונתן לי דחיפה לעבר לימודי פיתוח תוכנה בשעות הערב
"רכשתי בקורס ידע מקצועי רב. החומר הועבר בצורה מקצועית וברורה, תוך התחשבות בצרכי המיוחדים. הקורס אפשר לי לקבל את המשרה שרציתי.
במקום העבודה, הצוות קיבל אותי בהבנה וסבלנות. בתקופה הראשונה אסתר עזרה לי לא להילחץ ונתנה ביטחון ותמיכה. לאחר כשנה וחצי אני מרגיש חלק מהצוות ותורם רבות לחברה. תפקידי בחברה ממלא חלק חשוב בחיי ונתן לי דחיפה לעבר לימודי פיתוח תוכנה בשעות הערב."

 
מדברי בוגר הקורס השלישי
 
 


בזכות הקורס של AQA, לאחר שנים רבות של אבטלה וייאוש, נכנסתי למעגל העבודה
"בזכות הקורס של AQA, לאחר שנים רבות של אבטלה וייאוש, נכנסתי למעגל העבודה.
אסתר מעבירה את החומר באמצעות מצגות שמסייעות בהבנה ומדגישות את הנקודות העיקריות; אסתר עושה את מירב המאמצים למען הצלחת התלמידים; כמו כן, אופן הלימוד בקבוצות קטנות מאפשר  לאסתר לתת לכל אחד מהתלמידים את מירב תשומת הלב.
אסתר ליוותה אותי לכל אורך התהליך, החל משלב כתיבת קורות החיים ועד מספר חודשים לאחר תחילת העבודה ואף התלוותה אלי לראיון העבודה עצמו. הליווי של אסתר סייע לי רבות בהתמודדות עם החרדות שהיו לי מהתהליך ובשיפור הביטחון העצמי.
בעבודה קיבלו אותי יפה ובסובלנות וניתנה לי הזדמנות להפגין את כישוריי, מה שתרם רבות לדימוי העצמי שלי. כיום אני עובד כבר למעלה משנה במחיצת סטודנטים ואקדמאים, ממצה את יכולותיי, זוכה להערכה מקצועית ומקבל משכורת נאה מאוד; הביטחון והדימוי העצמי שלי השתפרו רבות ומאפילים על המגבלות."

 
מדברי בוגר הקורס הרביעי
 
 

הורים

"ברצוננו להביע תודה חמה ועמוקה, וכן הערכה רבה על הגישה הרצינית, המקצועית והאנושית שלך כלפי בתנו בפרט, וכלפי יתר המשתתפים בקורס בכלל. ההשקעה בשלב התכנון, בשלב הפעלת הקורס, ובהשמת המשתתפים בתעסוקה הרלבנטית הייתה מעל ומעבר. גם המעקב האינדיבידואלי עם המעסיקים והמועסקים נעשה במסירות, ברגישות ובסובלנות כזו שלא הכרנו כמוה בעבר.
מן הראוי שהמיזם שלך יגדל ויפרח, וימשיך לסייע לאוכלוסיה של בעלי הצרכים המיוחדים !!!" – מכתב מינואר 2009

"נתתם לנו ולבננו מתנה נפלאה לשנה החדשה
אנחנו מודים לכם מעומק ליבנו" – ברכת שנה טובה מספטמבר 2009